Kontaktuppgifter

Service

Bild på kårhuset Kåren i Åbo Servicepunkten i Åbo

Kontakta oss mån, ons, tors kl. 12–15

Kåren, Tavastgatan 22, 20500 Åbo
kansli@studentkaren.fi
02 215 4650

Bild på kårhuset Havtornen i VasaServicepunkten i Vasa

Kontakta oss mån, ons, tors kl. 12–15

Havtornen, Inre Hamnen, 65100 Vasa
havtornen@studentkaren.fi
06 324 7225

En skrivmaskin och papper där det står ÅAS nyhetsbrev

nyhetsbrev@studentkaren.fi

Mera information och anvisningar om nyhetsbrevet hittar du här.

Petra Lindblad och Sandra HäggkvistÅAS trakasseriombud

trakasseriombud@studentkaren.fi

Mera information om våra trakasseriombud hittar du här.

Veera Julin

Generalsekreterare

Veera Gustafsson
gs@studentkaren.fi
02 215 4652

Bild på Petra Lindblad

Studentombud

Petra Lindblad
petra@studentkaren.fi
02 215 4655

Mari FrelanderKommunikatör

Mari Frelander
kommunikation@studentkaren.fi
02 215 4656

Sandra HäggkvistServiceexpert (Åbo)
Föreningssakkunnig

Sandra Häggkvist
kansli@studentkaren.fi
02 215 4650

Amanda EhnServiceexpert (Vasa)

Amanda Ehn
havtornen@studentkaren.fi
06 324 7225

Kårstyrelsen

Veera GranrothStyrelseordförande

Veera Granroth
so@studentkaren.fi
+358 50 401 3524

Erik ÖstmanVice ordförande

Erik Östman
erik@studentkaren.fi

Högskolepolitik (nationella frågor, studierelaterade ärenden), Åbo

Axel PakarinenStyrelsemedlem

Axel Pakarinen
axel@studentkaren.fi

Högskolepolitik (studierelaterade ärenden) och företagssamarbete, Vasa

Emma AnderssonStyrelsemedlem

Emma Andersson
emma@studentkaren.fi

Socialpolitik (nationella frågor, välmående, jämlikhet, stadsrelationer), Åbo

Adam LahtinenStyrelsemedlem

Adam Lahtinen
adam@studentkaren.fi

Studentkultur (evenemang, specialföreningar, tutor- och gulnäbbsverksamhet) och internationella ärenden, Vasa

Esther DjupsundStyrelsemedlem

Esther Djupsund
esther@studentkaren.fi

Studentkultur (evenemang & specialföreningar, tutor- och gulnäbbsverksamhet), Åbo

Lina SjöskogStyrelsemedlem

Lina Sjöskog
lina@studentkaren.fi

Socialpolitik (välmående, jämlikhet, stadsrelationer) och kommunikation, Vasa

Rudolf TommosStyrelsemedlem

Rudolf Tommos
rudolf@studentkaren.fi

Internationella ärenden, kommunikation och företagssamarbete, Åbo

Fullmäktige

Rasmus KupiFullmäktigeordförande

Rasmus Kupi
fo@studentkaren.fi

Ekonomisektorn

Susanna HäyryVerkställande direktör

Susanna Häyry
vd@studentkaren.fi
045 167 2426

Rebecca BergholmController

Rebecca Bergholm
controller@studentkaren.fi

Nora MöllerFastighetskoordinator

Nora Möller
uthyrningar@studentkaren.fi
050 477 4076

Ekonomidirektionen

Johnny NykvistEkonomidirektions ordförande

Johnny Nykvist
edo@studentkaren.fi

Viceordförande

Laura-Eliisa Leino

Expertmedlemmar

Jarkko Kaplin

Riina Forsman

Robert Wetterstein

Medlem

Jonatan Wikström

Kårkaféerna

Tomas HäggKårkaféernas operativ ledare

Tomas Hägg
tomas.hagg@abo.fi
050 548 6789

Cassandra FlyktKårkaféernas marknadsföringskoordinator

Cassandra Flykt
mfk@studentkaren.fi

För nätfakturor:

OVT-kod: 003701423814
Operator: Maventa (003721291126)
Operatorns förmedlarkod: DABAFIHH

Per e-post:

01423814@scan.netvisor.fi

För pappersfakturor:

Åbo Akademis Studentkår
01423814
PL 100
80020 Kollektor Scan