Kontaktuppgifter

Hur sköter vi oss? Ge feedback!

Kårkanslierna

Åbo

Kontakta oss mån, ons, tors kl. 12–15

Kåren, Tavastgatan 22, 20500 Åbo
kansli@studentkaren.fi
02 215 4650

Vasa

Kontakta oss mån, ons, tors kl. 12–15

Havtornen, Inre Hamnen, 65100 Vasa
havtornen@studentkaren.fi
06 324 7225 – För frågor om Havtornen & bokningar osv.
06 324 7520 – För frågor om intessebevakning & evenemang osv.

Bild på Jasmin Öberg

Generalsekreterare

Jasmin Öberg
gs@studentkaren.fi
02 215 4652

Bild på Petra Lindblad

Studentombud

Petra Lindblad
petra@studentkaren.fi
02 215 4655

Bild på Mari SaloniemiKommunikatör

Mari Frelander
info@studentkaren.fi
02 215 4656

Gul silhouette på ljusgul bakgrund.Serviceexpert (kansliet i Åbo)

Sandra Häggkvist
kansli@studentkaren.fi
02 215 4650

Bild på Amanda EhnServiceexpert (kansliet i Vasa)

Amanda Ehn
havtornen@studentkaren.fi
06 324 7225

Kårstyrelsen

Joonas KarlssonStyrelseordförande

Joonas Karlsson
so@studentkaren.fi
+358 50 401 3524

Veera GranrothVice ordförande

Veera Granroth
veera@studentkaren.fi

Högskolepolitik (nationella frågor, studierelaterade ärenden), Åbo

Niklas GrönholmStyrelsemedlem

Niklas Grönholm
niklas@studentkaren.fi

Högskolepolitik (studierelaterade ärenden), socialpolitik (välmående, jämlikhet, stadsrelationer) och internationella ärenden, Vasa

Axel WilsonStyrelsemedlem

Axel Wilson
axel@studentkaren.fi

Socialpolitik (nationella frågor, välmående, jämlikhet, stadsrelationer), Åbo

Julia LiewendahlStyrelsemedlem

Julia Liewendahl
julia@studentkaren.fi

Studentkultur (evenemang & specialföreningar, tutor- och gulnäbbsverksamhet), Vasa

Lukas AkantuStyrelsemedlem

Lukas Akantu
lukas@studentkaren.fi

Studentkultur (evenemang & specialföreningar, tutor- och gulnäbbsverksamhet), Åbo

Emma LundströmStyrelsemedlem

Emma Lundström
emma@studentkaren.fi

Internationella ärenden och kommunikation (samt företagssamarbete), Åbo

Fullmäktige

Oliver BackFullmäktigeordförande

Oliver Back
fo@studentkaren.fi

Ekonomisektorn

Susanna HäyryVerkställande direktör

Susanna Häyry
vd@studentkaren.fi
045 167 2426

Gul silhouette på ljusgul bakgrund. Marknadsföringsassistent

Sandra Weckström
mfk@studentkaren.fi

Gul silhouette på ljusgul bakgrund.Controller

Rebecca Bergholm
controller@studentkaren.fi

Ekonomidirektionen

Gul silhouette på ljusgul bakgrund.Ekonomidirektions ordförande

edo@studentkaren.fi

Viceordförande

Rasmus Lundmark

Medlem

Jonatan Wikström

Expertmedlem

Rachel Nygård-Taxell

Expertmedlem

Jarkko Kaplin

Expertmedlem

Robert Wetterstein

För nätfakturor:

OVT-kod: 003701423814
Operator: Maventa (003721291126)
Operatorns förmedlarkod: DABAFIHH

Per e-post:

01423814@scan.netvisor.fi

För pappersfakturor:

Åbo Akademis Studentkår
01423814
PL 100
80020 Kollektor Scan