Kontaktuppgifter

Hur sköter vi oss? Ge feedback!

Kårkanslierna

Åbo

Öppet kl. 12-15 alla vardagar
Kåren, Tavastgatan 22, 20500 Åbo
kansli@studentkaren.fi
02 215 4650

Vasa

Öppet kl. 12-15 måndag, tisdag, torsdag, fredag. Onsdag stängt.
Havtornen, Inre Hamnen, 65100 Vasa
havtornen@studentkaren.fi
06 324 7225 – För frågor om Havtornen & bokningar etc
06 324 7250 – För frågor om intessebevakning & evenemang etc

Kårstyrelsen

Generalsekreterare

Matias Dahlbäck
gs@studentkaren.fi
02 215 4652

Styrelseordförande

Anna Oksanen
so@studentkaren.fi
050 401 3524

Studentombud

Petra Lindblad
petra@studentkaren.fi
02 215 4655

Vice ordförande

Patrick Schubert
vo@studentkaren.fi

Informatör

Ronja Sandbacka
info@studentkaren.fi
02 215 4656

Styrelsemedlem

Oliver Back
oliver@studentkaren.fi

Jubileumskoordinator

Kim Kronlund
100@studentkaren.fi
02 215 4653

Styrelsemedlem

Veera Julin
veera@studentkaren.fi

Serviceexpert (kansliet i Åbo)

Markus Heikkilä
kansli@studentkaren.fi
02 215 4650

Styrelsemedlem

Jannica Lindholm
jannica@studentkaren.fi

Serviceexpert (kansliet i Vasa)

Johanna Härus
havtornen@studentkaren.fi
06 324 7225

Styrelsemedlem

Sara Nordell
sara@studentkaren.fi

Styrelsemedlem

Ida Torsell
ida@studentkaren.fi

Ekonomisektorn

Verkställande direktör

Susanna Häyry
vd@studentkaren.fi
045 167 2426

Fullmäktige

Fullmäktigeordförande

Ida-Maria Sola
fo@studentkaren.fi

För nätfakturor:

OVT-kod: 003701423814
Operator: OpusCapita Solutions Oy
Operatorns förmedlarkod: E204503

För pappersfakturor:

ÅBO AKADEMIS STUDENTKÅR
PB 59253
00021 FAKTURERING