Yhteystiedot

kontakt@studentkaren.fi
Telefon: 02 215 4650
Kåren, Hämeenkatu 22, 20500 Turku
Havtornen, Sisäsatama, 65100 Vaasa

Toimistot avoinna klo. 12-15 ma-pe Turussa ja klo. 12-15 ma, ke ja to Vaasassa (ti ja pe suljettu).

Henkilökunta

Pääsihteeri

Jasmin Öberg
gs@studentkaren.fi
02 215 4652

Opiskelija-asiamies

Petra Lindblad
petra@studentkaren.fi
02 215 4655

Viestintäasiantuntija

Mari Saloniemi
info@studentkaren.fi
02 215 4656

Palveluasiantuntija (Turku)

Markus Heikkilä
kansli@studentkaren.fi
02 215 4650

Palveluasiantuntija (Vaasa)

Amanda Ehn
havtornen@studentkaren.fi
06 324 7225

Hallitus

Puheenjohtaja

Matias Martelin
so@studentkaren.fi
+358 50 401 3524

Varapuheenjohtaja

Anders Mattsson
vo@studentkaren.fi

Opiskelijakulttuuri, Turku

Hallituksen jäsen

Tobias Ahlbäck
tobias@studentkaren.fi

Koulutuspolitiikka, sosiaalipolitiikka, kansainväliset asiat, Vaasa

Hallituksen jäsen

Miika Alhopuro
miika@studentkaren.fi

Sosiaalipolitiikka, Turku

Hallituksen jäsen

Amanda Björk
amanda@studentkaren.fi

Opiskelijakulttuuri, Vaasa

Hallituksen jäsen

Sara Hagman
sara@studentkaren.fi

Koulutuspolitiikka, Turku

Hallituksen jäsen

Julia Kortelainen
julia@studentkaren.fi

Kansainväliset asiat, viestintä, yritysyhteistyö, Turku

Taloussektori

Toimitusjohtaja

Susanna Häyry
vd@studentkaren.fi
045 167 2426

Talousassisstentti

Victor Holmquist
ea@studentkaren.fi

Laskutusositteemme

Verkkolaskujen osalta:

OVT-koodi: 003701423814
Operaattori: OpusCapita Solutions Oy
Välittäjätunnus: E204503

Paperilaskujen osalta:

ÅBO AKADEMIS STUDENTKÅR
PB 59253
00021 LASKUTUS