Yhteystiedot

Palvelupiste, Turku

Ota yhteyttä ma, ke ja to klo. 12–15.

kansli@studentkaren.fi
02 215 4650
Kåren, Hämeenkatu 22, 20500 Turku

Uutiskirje

nyhetsbrev@studentkaren.fi

Uutiskirje lähetetään kaikille Åbo Akademin opiskelijoille lukukausien aikana.

Muistilista uutiskirjeilmoituksen tekemiseen:

  • Ilmoitukset ruotsiksi ja/ tai englanniksi.
  • Pidä tekstit lyhyenä (ilmoituksen pituus max. 500 merkkiä).
  • Liitä mukaan linkki lisätietoihin.
  • Liitä mukaan neliön mallinen kuva (1:1, esim. 250 x 250 px).
  • Deadline saman viikon uutiskirjeelle on maanantaisin klo 12.00.
  • Uutiskirje lähetetään parin päivän kuluessa deadlinesta. Ota tämä huomioon kun suunnittelet ilmoituksen aikataulua

Palvelupiste, Vaasa

Ota yhteyttä ma, ke ja to 12–15.

havtornen@studentkaren.fi
06 324 7225
Havtornen, Sisäsatama, 65100 Vaasa

Henkilökunta

Pääsihteeri

Veera Gustafsson
gs@studentkaren.fi
02 215 4652

Edunvalvonta-asiantuntija

Petra Lindblad
petra@studentkaren.fi
02 215 4655

Viestintäasiantuntija

Mari Frelander
kommunikation@studentkaren.fi
02 215 4656

Palveluasiantuntija (Turku)
Järjestöasiantuntija

Sandra Häggkvist
kansli@studentkaren.fi
02 215 4650

Palveluasiantuntija (Vaasa)

Amanda Ehn
havtornen@studentkaren.fi
06 324 7225

Hallitus

Puheenjohtaja

Veera Granroth
so@studentkaren.fi
+358 50 401 3524

Varapuheenjohtaja

Erik Östman
erik@studentkaren.fi
Koulutuspolitiikka, Turku

Hallituksen jäsenet

Axel Pakarinen
axel@studentkaren.fi
Koulutuspolitiikka ja yritysyhteistyö, Vaasa

Adam Lahtinen
adam@studentkaren.fi
Opiskelijakulttuuri ja kansainväliset asiat, Vaasa

Lina Sjöskog
lina@studentkaren.fi
Sosiaalipolitiikka ja viestintä, Vaasa

Emma Andersson
emma@studentkaren.fi
Sosiaalipolitiikka, Turku

Esther Djupsund
esther@studentkaren.fi
Opiskelijakulttuuri, Turku

Rudolf Tommos
rudolf@studentkaren.fi
Kansainväliset asiat, viestintä, yritysyhteistyö, Turku

Taloussektori

Toimitusjohtaja

Susanna Häyry
vd@studentkaren.fi
045 167 2426

Controller

Rebecca Bergholm
controller@studentkaren.fi

Kiinteistökoordinaattori

Nora Möller
uthyrningar@studentkaren.fi
050 477 4076

Kårkaféernan operatiivinen johtaja

Tomas Hägg
tomas.hagg@abo.fi
050 548 6789

Edustajisto

Edustajiston puheenjohtaja

Rasmus Kupi
fo@studentkaren.fi

Kårkaféerna-ravintolat

Kårkaféernan operatiivinen johtaja

Tomas Hägg
tomas.hagg@abo.fi
050 548 6789

Kårkaféernan markkinointikoordinaattori

Cassandra Flykt
mfk@studentkaren.fi

Laskutusosoitteemme

Verkkolaskujen osalta:

OVT-koodi: 003701423814
Operaattori: Maventa (003721291126)
Välittäjätunnus: DABAFIHH

Sähköpostitse:
01423814@scan.netvisor.fi

Paperilaskujen osalta:

Åbo Akademis Studentkår
01423814
PL 100
80020 Kollektor Scan